За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Поезія сильніше ракет!

№29—30 (11373—11374) // 11 апреля 2024 г.
Переможцями стали всі!

Це довели учасники поетичного фестивалю-конкурсу «Нова Одіссея», який ініціювали поет, лауреат конкурсу «Люди справи» Ілля Камінський (США) і Офіс «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО», та був підтриманий Центральною бібліотечною системою для дітей м. Одеси, секцією дитячої літератури Одеської організації НСПУ та газетою «Вечерняя Одесса».

Тому, як проходило творче змагання, газета присвятила з десяток публікацій. Юні поети не тільки готували вірші на конкурс, але й займалися у літературній студії «Літера» під керівництвом досвідчених одеських літераторів. Організатори «Нової Одіссеї» підготували для учасників різноманітну культурно-освітню програму, про що ми теж розповідали. Поетичний конкурс, який замислювався як форма підтримки творчої молоді Одеси та їх однолітків з сімей вимушених переселенців, несподівано став всеукраїнським. До речі, географія «Нової Одіссеї» — 20 різних міст України.

І ось відбулася урочиста церемонія нагородження у бібліотеці № 21, що знаходиться на вулиці Посмітного, 33.

Вірші учасників конкурсу друкувалися і у газеті
Вірші учасників конкурсу друкувалися і у газеті

Призи дісталися всім — і переможцям в кожній віковій номінації, і тим, чиї вірші потрапили у шорт-лист конкурсу, і просто учасникам, для яких «Нова Одіссея» стала першою пробою пера. Звичайно, не всі, кого чекали подарунки, змогли прийти на церемонію нагородження. Адже ситуація в Одесі після нещодавніх ракетно-дронових обстрілів досить напружена, деякі родини прийняли рішення тимчасово виїхати з міста. Організатори передбачали таку ситуацію, тому заздалегідь повідомили, що призи для тих, хто не зможе їх отримати особисто, будуть надіслані поштою.

Майя Дімерлі вручає нагороду Никиті Герусу
Майя Дімерлі вручає нагороду Никиті Герусу

Конкурс зібрав міцну команду партнерів, які влаштували дітям справжнє свято. Це мережа дитячих магазинів «Антошка», яка надіслала фантастичні подарунки, і компанія «Смайлфуд», яка допомогла відсвяткувати нагородження смачними стравами. Одеський видавець Борис Ейдельман, який забезпечив випуск альманаху, де надруковані вірші всіх учасників конкурсу (уявляєте, яке це свято для дітей — побачити своє ім’я на сторінках друкованого видання), і фундатори Джаз-клубу при Всесвітньому клубу одеситів Олена Шевченко і Олексій Пєтухов, які запропонували поетам написати вірші про… джаз.

Магію джазу творить Олексій Пєтухов
Магію джазу творить Олексій Пєтухов

До речі, «Нова Одіссея» має підстави вважатися ще й міжнародним конкурсом. Тому, що юних поетів підтримали подарунками міста літератури ЮНЕСКО: Леуварден (Нідерланди), Нотінгем (Велика Британія), Мельбурн (Австралія), Любляна (Словенія), Тарту (Естонія), Вільнюс (Литва), Гайдельберг і Бремен (Німеччина), Львів (Україна).

Дуже хочеться відмітити злагоджену роботу команди, яку зібрала коло себе керівник Офісу «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» Майя Дімерлі. Це члени журі, одеські літератори Марія Галіна, Аркадій Штипель, Владіслава Ільїнська, Інна Іщук. А також Ельвіра Заборцева, Ірина Даньшина, Євгенія Красноярова, які займалися підготовкою альманаху, дипломів, грамот, баннеру конкурсу.

А діти… Вони справжні герої! Своєю жагою до творчості вони довели, що життя сильніше смерті. Що вони зневажають війну. Що вірші сильніше ракет. І в цьому — запорука майбутньої перемоги.

Що ж стосується конкурсу «Нова Одіссея», то він не закінчується. До вересня буде працювати літературна студія «Літера». А восени всіх бажаючих буде чекати нове творче випробування.

Олег Суслов. Фото Олега ВладимирськогоКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/05/2024
Вчера в выставочном зале Одесской областной универсальной научной библиотеки имени М. Грушевского открылась юбилейная выставка фотокорреспондента «Вечерней Одессы» Олега Владимирского...
22/05/2024
Днями на маршрути вийшов багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, виготовлений компанією «Татра-Юг» та поставлений в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку...
22/05/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов провів нараду з підприємцями стосовно літнього оздоровчого сезону. Він підкреслив, що цього року за відкриття та роботу пляжів відповідає Одеська районна військова адміністрація...
22/05/2024
Глава государства, оценивая пять лет пребывания в должности, заявил, что его срок еще не истек...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029