За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Право и налоги

Як поскаржитися на медичного працiвника, якщо вашi права порушили?

№18—19 (10865—10866) // 13 февраля 2020 г.

Реформування галузi охорони здоров’я триває. Однак громадяни продовжують стикатися з порушенням своїх прав зi сторони медпрацiвникiв. Як дiяти, коли порушують вашi права?

У разi якщо ваш сiмейний лiкар вимагає грошi за прийом або за послуги, якi входять до безоплатного пакету, вiн порушує вашi права як пацiєнта. В такому випадку можна звернутися у Нацiональну службу здоров’я України. Також громадянин може в будь-який час анулювати вже пiдписану декларацiю. Для цього достатньо лише обрати нового лiкаря i пiдписати з ним нову декларацiю, — розповiдає юрист Iнституту аналiтики та адвокацiї В’ячеслав Курило.

Номер контакт-центру НСЗУ — 1677.

Хто i куди може звернутися зi скаргою на дiї медичних працiвникiв?

Громадяни України мають право звернутися до органiв державної влади, мiсцевої влади, пiдприємства, установи, органiзацiї, посадових осiб iз заявою, клопотанням або скаргою про порушення своїх прав. Особи, якi не є громадянами України i законно знаходяться на її територiї, також мають право на подання звернення.

Як написати скаргу?

Скарга може бути усною або письмовою. Усна скарга викладається на особистому прийомi або за допомогою телефону через визначенi контактнi центри, телефоннi «гарячi лiнiї» та записується посадовою особою.

Письмова скарга надсилається поштою або передається громадянином до вiдповiдного органу особисто або через уповноважену особу.

У скарзi має бути зазначено:

— прiзвище, iм’я, по батьковi;

— мiсце проживання громадянина;

— викладено суть порушеного питання, зауваження, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;

— скарга повинна бути пiдписана заявником iз зазначенням дати;

— в електроннiй скарзi також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку може бути надiслано вiдповiдь, або вiдомостi про iншi засоби зв’язку.

Також можна додати наявнi документи, необхiднi для розгляду скарги. За розгляд скарги плата не стягується.

Протягом якого термiну мають розглянути скаргу?

За загальним правилом звернення громадян розглядаються у термiн не бiльше одного мiсяця вiд дня надходження.

У разi, якщо звернення не потребує додаткового вивчення, воно розглядається не пiзнiше п’ятнадцяти днiв вiд дня отримання.

Строк розгляду звернення може бути продовжено, але загальний термiн вирiшення питань, порушених у зверненнi, не може перевищувати сорока п’яти днiв.

Якщо ви отримали рiшення щодо своєї скарги, але не згоднi з ним — маєте право не пiзнiше одного мiсяця з часу ознайомлення з прийнятим рiшенням подати скаргу до органу або посадової особи вищого рiвня.

Скарга на дiї чи рiшення органу державної влади, мiсцевої влади, пiдприємства, установи, органiзацiї, посадової особи не позбавляє громадянина права звернутися до суду вiдповiдно до чинного законодавства.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутись до Центрiв з надання безоплатної правової допомоги.

Стаття пiдготовлена за пiдтримки проєкту Програми розвитку ООН в Українi «Громадянське суспiльство задля розвитку демократiї та прав людини в Українi», який фiнансується Мiнiстерством закордонних справ Данiї. Прес-служба Iнституту аналiтики та адвокацiїКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/04/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов публічно звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Асоціації міст України, Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України з проханням внести зміни в законодавчі акти, які регулюють ввезення гуманітарної допомоги в Україну та її використання на період дії воєнного стану...
10/04/2024
Продление режима свободной торговли с Украиной до июня 2025 года поддержали Совет ЕС, Еврокомиссия и Европарламент...
10/04/2024
Відбулось звітне засідання наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Одеської області», під час якої підбито підсумки минулого року та визначені перспективи на 2024 рік...
10/04/2024
Про інноваційні форми розвитку сільських територій України та їх підтримку, перспективу створення агрокластеру на території Біляївської громади та про вирощування ягідників говорили під час робочої зустрічі, яка відбулась у місті Біляївка...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035