За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

На які зміни чекати з 1 лютого

№9—10 (11353—11354) // 01 февраля 2024 г.

Пенсії. На початку лютого відбудеться перерахунок пенсій, який вплине на розмір виплат. Уже з 1 числа мінімальний розмір соцвиплати становитиме 2 361 грн., а максимальний — 23 610 грн. Також у другій половині місяця стане відомим точний відсоток індексації пенсії 1 березня 2024 року. Раніше у Мінсоцполітики припускали, що він буде на рівні 13%. Зауважимо, торік було 19,7%.

Комунальні тарифи. До кінця опалювального сезону (до середини квітня) не планують підвищувати комунальні тарифи для побутових споживачів. Проте з початку місяця деякі споживачі почнуть платити за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках. У кожному будинку ця сума є індивідуальною й залежить від кількості квартир і технічних особливостей мереж.

Також із 1 лютого зміняться ціни на електроенергію для малих непобутових споживачів, зокрема суб’єктів малого підприємництва, які купують електричну енергію для власного використання, електроустановки яких приєднані до відповідних мереж із договірною потужністю до 50 кВт. Для цих споживачів зміна тарифу відбувається щомісяця, а ціни розраховуються за методикою НКРЕКП.

Решта українців платитимуть 2,64 грн/кВт-год. за електроенергію.

Житлові субсидії. У лютому в українців збережеться можливість отримувати державну допомогу у вигляді субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Також уряд гарантує збільшення видатків на субсидії цього року. Середній розмір фінансової підтримки для українців на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон-2023/2024 становить 1410 грн.

Згідно з рішенням уряду, нормативи опалення на зиму 2024 року зросли приблизно в 4 рази і становлять для надання субсидії: на вугілля — 2,23 тонни; на дрова — 7,41 тонни.

Нарахування військовим. З 1 лютого деякі військові, незалежно від того, чи перебувають вони у районах проведення бойових дій, можуть отримати виплату 30 тис. грн.

Крім того, військовослужбовцям, які в установленому законодавством порядку відряджені для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі до складу сільських (селищних), міських, районних та обласних військових адмі-ністрацій, на території (або частині цієї території), на яких ведуться воєнні (бойові) дії, та виконують бойові (спеці-альні) завдання, виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 тис. грн.

Виплати ВПО. У лютому всі переселенці отримуватимуть кошти від держави. Відповідне рішення щодо продовження соцвиплат до 1 березня ухвалив Кабмін. Зміни, які було заявлено у соцпрограмі з 1 лютого, перенесуть на місяць — зважаючи на зимовий період, труднощі з пошуком роботи та ще низку обставин, пояснили в Мінсоцполі-тики. Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить: для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн.; для інших осіб — 2 тис. грн. Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Ціни на пальне. У лютому на АЗС відбудеться зниження вартості пального. Очікується ціна 45-49 грн/л за бензин і дизель. За прогнозами, вартість газу на АЗС також продовжить знижуватися. Очікується, що ціна на цей вид пального буде в межах 27,60 грн/л.

Ліки — «Укрпоштою». АТ «Укрпошта» з 1 лютого зможе продавати ліки на деокупованих і прифронтових територіях у межах реалізації проєкту «Укрпошта-Ліки». Це пілотна ініціатива, повідомили в Мінреінтеграції, вона дасть змогу вирішити проблему доступних ліків на 100% території України вже в першій половині цього року. Крім того, заплановано запровадження гарячої лінії для оформлення запитів від громадян.

Зустріч лідерів ЄС. 1 лютого лідери Євросоюзу знову зустрінуться на саміті у Брюсселі, щоб спробувати укласти угоду щодо фінансового пакету. Держави — члени ЄС готові ухвалити пакет допомоги Україні у розмірі 50 млрд. євро, незалежно від того, чи підтримає його Угорщина.

Нарешті, про погоду. Синоптики обіцяють, що у другій декаді лютого варто очікувати потепління. Втім, протягом місяця варто очікувати частих змін температури.

Підготувала Дарина АНДРЄЄВАКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028