За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

О детях, для детей

До чого готуватися абітурієнтам?

№80—81 (10780—10781) // 18 июля 2019 г.

В Одеській національній академії харчових технологій (ОНАХТ) розпочалася чергова вступна кампанія. Хоча й відчувається певне хвилювання, пов’язане з особливостями електронного вступу та Умов прийому, приймальна комісія ОНАХТ та весь колектив академії має рішучий, бадьорий та впевнений настрій. Зміни, що останнім часом відбулися в Умовах прийому до закладів вищої освіти України, обов’язково матимуть відображення під час вступної кампанії. До чого готуватися абітурієнтам?

У 2019 році ОНАХТ здійснюватиме прийом на навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра. Відокремлені структурні підрозділи академії — для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра (в Одеському технічному коледжі). Нововведення в Умовах прийому цього року не радикальні, проте матимуть суттєвий вплив на характер вступної кампанії. Вже традиційно більшість новацій стосується вступу на базі повної загальної середньої освіти (ПЗСО).

Абітурієнти на базі повної загальної середньої освіти отримають можливість підвищити свої конкурсні бали відповідно до трьох категорій коефіцієнтів, запроваджених МОН: регіональний, галузевий та сільський. Регіональний коефіцієнт (РК=1,02 для Одеської області) за прогнозами сприятиме збалансуванню кількості вступників по всіх регіонах України. Галузевий (ГК=1,02) має орієнтованість на інженерно-технічні спеціальності. В ОНАХТ цей коефіцієнт буде враховуватись для 11 спеціальностей, у разі подання абітурієнтами заяв із пріоритетами 1 та 2. Сільський коефіцієнт (СК=1,02) передбачений для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, які здобули середню освіту в сільських навчальних закладах у 2019 році. За словами міністра освіти і науки України Л.М. Гриневич, останній коефіцієнт надає відповідним категоріям абітурієнтів можливість доступу до якісної освіти.

Подання заяв на перший курс за ступенем бакалавр денної та заочної форм навчання цього року відбуватиметься в електронній формі. У паперовій формі можуть подавати заяви лише ті вступники, які мають спеціальні умови для участі в конкурсі (пільгові категорії), право на зарахування за квотами або певні розбіжності в персональних даних.

З 1 липня у приймальній комісії ОНАХТ розпочав роботу Консультаційний центр для абітурієнтів на базі ПЗСО. Мета центру — допомога вступникам у створенні електронних кабінетів та завантаженні необхідних для вступу документів. З 10 липня для абітурієнтів відкрита можливість подавати заяви для вступу. Випускники шкіл матимуть право подати до 7 заяв на 4 спеціальності. Зазначимо, що на контрактну форму навчання кількість заяв не обмежується. Крім того, дійсними для вступу будуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім іноземної мови (приймаються сертифікати 2018 та поточного року). Незмінною залишається система пріоритетності заяв. Найвищий пріоритет, що дорівнює 1, показує абсолютну впевненість абітурієнта щодо вибору спеціальності для вступу.

Важливою особливістю вступної кампанії в ОНАХТ є ефективна підтримка вступників. Так, випускники підготовчих курсів отримають до 10 балів до загального конкурсного балу при вступі на інженерно-технічні спеціальності. Переможцям Всеукраїнських олімпіад з восьми базових предметів, якими в цьому році стали понад 40 школярів з різних областей України, будуть нараховані додаткові 20 балів до відповідного сертифікату ЗНО.

У 2019 році Міністерство освіти і науки зберегло квоти для пільговиків. Квота-1 (10% від максимального обсягу держзамовлення) призначена для сиріт, дітей з інвалідністю, осіб, які за станом здоров’я не можуть здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій. Крім того, для певної категорії абітурієнтів передбачено спеціальні умови для участі в конкурсному відборі. Наприклад, вступні іспити мають право складати учасники бойових дій АТО, сироти та прирівняні до них особи, а також абітурієнти, які через захворювання не змогли складати ЗНО. Проходження співбесід передбачене для інвалідів війни, чорнобильців (з таким правом) та маломобільних осіб з інвалідністю.

Вступна кампанія для молодших спеціалістів, які планують навчатися за ступенем бакалавр, триватиме з 10-го до 22 липня (для денної форми навчання) та до 10 серпня (для заочної). Додатковий набір на контрактну форму навчання — до 14 вересня. Збережено перехресний вступ за умови успішного проходження додаткового вступного випробування, що дозволяє молодшим спеціалістам здобути іншу спеціальність. На відміну від минулого року, такі категорії абітурієнтів можуть зараховуватися за державним замовленням не лише в разі вступу на ту саму або споріднену в межах галузі знань спеціальність, а також на інженерно-технічні спеціальності ОНАХТ.

Прийом документів для вступу на навчання за ступенем магістр триватиме з 10 липня до 10 серпня. Вступні іспити проходитимуть у три етапи: I етап — 11—13 липня; II етап — 23—26 липня; III етап — 9—16 серпня. Вступ на навчання за ступенем магістр передбачає проходження вступних іспитів зі спеціальності та іноземної мови.

Особливістю вступної кампанії 2019 року є складання ЄВІ (єдиного вступного випробування) з іноземної мови абітурієнтами, які вступатимуть на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування». Приймальна комісія ОНАХТ здійснила реєстрацію на ЄВІ більш ніж 600 бакалаврів у період з 13-го до 31 травня. ЄВІ з іноземної мови відбулося 2 липня.

Вступна кампанія значною мірою стане відображенням ефективної та творчої роботи всього колективу академії. Позаду сотні майстер-класів, насичені програми днів, вечорів та навіть ночей відкритих дверей, квестів та екскурсій академією, проведення конференцій, конкурсів та олімпіад для випускників шкіл. Саме так упродовж року ми готувалися до зустрічі з нашими майбутніми студентами. Впевнені, що у 2019 році наш колектив стане кількісно більшим та ще більш динамічним завдяки енергії та натхненню, з якими до нас приєднається кожен абітурієнт.

Вступ на базі повної загальної середньої освіти

Етапи вступної кампанії Денна, заочна форми навчання
Початок прийому заяв та документів 10 липня
Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних випробувань (на базі ЗНО) 18.00 22 липня
Проведення співбесід 17 - 19 липня
Проведення вступних іспитів 17 - 22 липня
Оприлюднення рейтингового списку вступників на місця за державним замовленням, не пізніше 18.00 26 липня
Виконання вступниками вимог до зарахування (подання оригіналів документів), не пізніше

- за державним замовленням

- за кошти фізичних та юридичних осіб


- 18.00 31 липня

- 18.00 6 серпня

Зарахування вступників, не пізніше

- за державним замовленням

- за кошти фізичних та юридичних осіб


12.00 1 серпня

12.00 8 серпня

Додатковий набір на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб 16 серпня - 14 вересня

Мар’яна КАШКАНОКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
26/02/2020
С 24 февраля по 1 марта — масленичная неделя. Как сообщили в пресс-службе горсовета, на разных площадках пройдут фестивали, конкурсы, дегустации вкусняшек...
26/02/2020
27 февраля 1932 года — дата рождения Одесской области. В ее паспорте записано: площадь — 33310 квадратных км, 1362 км Государственной границы, население — около 2,5 млн. человек. 26 административных районов, 19 городов, 1101 село...
26/02/2020
Исполняющим обязанности заместителя городского головы Одессы стал Сергей Подгайный. Соответствующее распоряжение опубликовано на сайте Одесского горсовета...
26/02/2020
Для этого реконструируют здание райадминистрации на проспекте Добровольского и пристроят помещение. В центре будет 39 рабочих мест...
26/02/2020
Такую сумму предусмотрело правительство на строительство, ремонт, реконструкцию автодорог общего пользования государственного значения в Одесской области на нынешний год. Утвержден и перечень дорог...
Все новостиАрхив номеров
февраль 2020:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29


© 2004—2020 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.030