За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Люди дела

Сергій Кононенко: «Місія Агенції — створення міцного підґрунтя для стабільного соціально-економічного розвитку Одещини»

№39—40 (11383—11384) // 16 мая 2024 г.
Сергій Кононенко

Нещодавно газета «Вечерняя Одесса» підписала Меморандум про співробітництво та партнерство з Агенцією регіонального розвитку Одеської області (номер за 14 березня).

Даний документ передбачає «об’єктивне інформування жителів Одещини про суспільно-політичні події у нашому регіоні, в державі та за її межами, поширення офіційних повідомлень, роз’яснення рішень влади, задоволення потреб громадян в інформаційних послугах, сприяння соціальному, економічному, політичному розвитку України, розвитку в суспільстві принципів законності, верховенства права, демократії, національної та соціальної злагоди, підтримки науки, культури, освіти, медицини».

З того часу на шпальтах газети вийшла низка матеріалів, які розповідали про події і проєкти, організатором яких виступала Агенція, про досягнення територіальних громад, якими вона опікувалася.

Ну, а зараз настав час детальніше розпитати керівника Агенції регіонального розвитку Одеської області Сергія Кононенко про те, з якою метою була створена ця структура, про досягнення і про плани.

— Агенція регіонального розвитку Одеської області була заснована розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації №765/од-2020 від 30.10. 2020 року з метою сприяння регіональній стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проєктів регіонального розвитку та підвищення інвестиційної привабливості регіону, залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги, — відповідає Сергій Кононенко. — Місія Агенції — створення міцного підґрунтя для стабільного соціально-економічного розвитку Одеської області, громад та бізнесу, а також забезпечення умов для європейської та євроатлантичної інтеграції в рамках Угоди про асоціацію України та ЄС.

— Команда Агенції: які спеціалісти працюють?

— Фахівці агенції — це проєктні менеджери, аналітики, експерти з стратегічного планування та розробки стратегій розвитку територіальних громад, бізнес-консультанти та фахівці з розробки грантових заявок, а також консультанти з експортних питань.

— В Агенції чотири офіси, розкажіть коротко про кожний. Які здобутки офісів за кілька років роботи?

— Агенція створена як проєктний офіс відповідно до європейського та міжнародного досвіду й має чотири основні напрямки діяльності згідно з поставленими задачами.

Офіс роботи з територіальними громадами — це пряма комунікація з 91 громадою для створення сприятливого клімату для розвитку економічної діяльності, участь у розробленні проєктів регіонального плану відновлення та розвитку, планів відновлення та розвитку територіальних громад.

Інвестиційний офіс — комунікація з зовнішнім та внутрішнім інвестором, актуалізація запитів ринку та супровід інвестиційних проєктів, сприяння експорту продукції підприємствами регіону, розвиток підприємництва.

Офіс роботи з грантами — дослідження міжнародних організацій, які надають матеріально-технічну допомогу, сприяння залученню та реалізації у регіоні проєктів (програм) транскордонного співробітництва.

Офіс європейської інтеграції — сприяння на регіональному рівні європейській та євроатлантичній інтеграції України, поглиблення міжнародних відносин та транскордонного співробітництва, пошук партнерів, участь у складі регіонального офісу міжнародного співробітництва.

— Який напрям роботи Агенції, за вашими спостереженнями, найбільш вдалий і продуктивний? У яких проєктах є потреба у Одеської області на часі?

— Фокус Агенції у 2023 році — це робота над плануванням відновлення та розвитку Одеської області у повоєнний час. Агенція долучена до роботи над розробкою Стратегії відновлення та розвитку області та плану відновлення разом з міжнародними донорами та експертами. Цей процес підтримує швейцарсько-український проєкт DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), Фонд східна Європа, СIVITTA, проєкт USAID HOVERLA та громадська організація «Агенція відновлення та розвитку» за підтримки програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE).

У поточному році Одеська область стала партнерським регіоном швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, та діяльність Агенції буде зосереджена на розробці проєктів від UCORD та участі у міжнародній проєктній діяльності.

— Агенція створена у довоєнні часи. Який вплив на роботу установи має повномасштабне вторгнення?

— Незважаючи на повномасштабне вторгнення, діяльність Агенції зросла завдяки контактам з міжнародними донорами та збільшеній увазі до України та регіону. Внаслідок цього відбулося збільшення грантових можливостей для громад та регіонального бізнесу, що сприяло розвитку та функціонуванню установи.

— Які проєкти, започатковані або підтримані Агенцією, вже реалізовані?

— Агенцією розроблено в інтересах Суворовської територіальної громади грантову заявку на суму 18 100 000 грн. Заявка погоджена USAID з аграрного і сільського розвитку, та вперше в Україні отримано фінансування на впровадження нових технологій зрошення та енергоощадного обладнання.

Агенцією надано допомогу ТОВ «Вікінг Альянс» (шведсько-український контейнерний термінал) в реалізації пілотного проєкту з отримання фінансового лізингу від АТ «Ощадбанк» для придбання вантажно-розвантажувальної техніки під час воєнного стану. Розширення технічних можливостей підприємства дозволило забезпечити стабільну роботу терміналу та постійне працевлаштування близько 60 співробітників, реалізувати низку соціальних та інфраструктурних ініціатив для громади, а також збільшити надходження до бюджетів різних рівнів.

Представники Агенції включені до складу робочої групи з розробки Стратегії комплексного повоєнного відновлення та розвитку Одеської області. Пропрацьовано аналітичну частину. Розпочато роботу над формуванням програмної частини.

Залучено фінансування від проєкту USAID HOVERLA на проведення 5 тематичних форумів відновлення, як відкритих дискусійних майданчиків, для обговорення пріоритетних питань в рамках роботи над регіональною стратегією: «Безпека. Інтеграція. Потенціал», «Трансформація. Оздоровлення. Реабілітація», «Транспорт. Логістика. Інфраструктура», «Регіональний розвиток. Просторове планування», «Стратегічний горизонт. Гармонізація процесів».

— Як виглядає співпраця з громадами?

— Агенцією зібрано, проаналізовано та актуалізовано портфоліо 91 територіальної громади Одеської області.

Створено платформу (Telegramm-chat) с представниками 91 громади, для швидкої комунікації та актуалізації, розповсюдження інформації.

Для формування аналітичної частини регіональної стратегії зібрано, сформовано та проаналізовано інформацію з 87 територіальних громад регіону.

Проведено перший в Україні навчальний інтенсив з експертами USAID HOVERLA по просторовому плануванню на регіональному рівні за участі представників 91 громади з теоретичною та практичною частиною. Напрацьовані карти з описами проєктів громад відцифровані для регіональної стратегії.

Фахівцями Агенції розроблена і затверджена стратегія розвитку Стрюківської територіальної громади. Агенція долучена до розробки Стратегії розвитку Доброславської громади. На даний час в роботі (розробці, актуалізації) Агенції 7 стратегій розвитку територіальних громад. Документи від 18 громад опрацьовуються (аналізуються) для подальшої роботи з розробки стратегічних документів.

Проведено 121 виїзну зустріч з територіальними громадами, та ще 5 з районними державними адміністраціями Одеської області для обговорення співпраці з питань стратегічного планування, консультацій, оформлення проєктів та грантових заявок, можливості залучення інвестицій та інформаційно-консультативної підтримки.

— На ваш погляд, чи всі зацікавлені зараз достатньо обізнані про діяльність Агенції, і чи є потреба більш ефективного інформаційного супровіду?

— Слід визнати, що не всі зацікавлені достатньо обізнані про діяльність Агенції. Навіть при наявності сторінок у соцмережах Facebook, Instagramm, LinkedIn, Telegramm-каналу та сайту (rdaod.com.ua) інформація може бути недостатньо відомою. З цього приводу, може виникнути потреба в більш ефективному інформаційному супроводі, наприклад, підсиленні комунікації через соцмережі, організації інформаційних заходів або розширення співпраці з місцевими ЗМІ. Такий підхід може допомогти привернути увагу та підвищити обізнаність громадськості про діяльність Агенції.

Бесіду вели Дора Дукова і Олег СусловКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.069