За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Люди дела

Випускники академії — на захисті Батьківщини

№35 (11025) // 30 марта 2021 г.
Максим Вікторович Миргородський

За виявлену мужність та героїзм під час захисту суверенітету і територіальної цілісності України у ході проведення антитерористичної операції 6 лейтенантів — випускників Військової академії 2014—2015 років, у порядку заохочення, достроково отримали чергові військові звання «старший лейтенант». Так, Олександр Зарецький — за утримання та оборону Луганського аеропорту, а Володимир Строєв — за успішне, без втрат виведення особового складу з-під селища Широкиного.

Військова академія пишається своїми випускниками, відзначеними державними нагородами. Четверо наших випускників — молодих лейтенантів нагороджені орденом Богдана Хмельницького III ступеня (Віталій Терещенко — за утримання та оборону Донецького аеропорту, Олексій Соловко — за успішне виведення без втрат особового складу під час нападу на 31 блокпост на Луганщині). На превеликий жаль, двоє наших випускників лейтенанти Віктор Ковальчук і Олександр Шаповал отримали почесну нагороду посмертно.

За особисті заслуги у професійній підготовці, підтриманні високої бойової готовності військ, за освоєння нової бойової техніки у короткий час, за самовідданість і стійкість, виявлені під час проходження військової служби, двоє випускників 2014—2015 років нагороджені відзнаками міністра оборони України «Доблесть і честь» (Владислав Пирожок і Артур Добрянський). А «золотомедаліст» — випускник 2014 року Ігор Пустовіт за самовідданість і стійкість, виявлені під час проходження військової служби, нагороджений нагрудним знаком «За Україну, за її Волю. Учасник АТО-2014».

Сергій Олександрович Шаптала
Сергій Олександрович Шаптала

Підполковник Миргородський Максим Вікторович — заступник командира 79-ї окремої десантно-штурмової бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України, учасник бойових дій в Дебальцево, Донецькому аеропорту. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ, ІІ та І ступенів. Він перший із учасників АТО нагороджений орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів і перший нагороджений цим орденом першого ступеня.

Герой України — Шаптала Сергій Олександрович. У лютому 2015 року 128 гірсько-піхотна бригада провела надзвичайно складну операцію по передислокації угрупування військ з Дебальцевського плацдарму. Бригада остання залишила Дебальцевський плацдарм, забезпечивши прикриття передислокації військ, а також завдала противнику величезних втрат у живій силі і військовій техніці.

Також звання Героя України удостоєні учасники Антитерористичної операції на сході України Герасименко Ігор Леонідович (29 липня 2014 року штурмовою групою було взято під контроль і утримано стратегічно важливу точку — курган Савур-Могила), Зубанич Василь Іванович (з листопада 2014 року виконував завдання на Дебальцевському напрямку) та Трепак Олександр Сергійович (з 17 серпня по 3 жовтня був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту).

Ігор Леонідович Герасименко
Ігор Леонідович Герасименко

В музеї академії продовжується робота зі створення експозицій про випускників — Героїв України. На сьогоднішній день створено експозицію, присвячену Герою України полковнику Сенюку Т. М., який перший отримав це почесне звання із випускників одеської військової школи. Ця експозиція викликає неабияке зацікавлення у відвідувачів, адже до її складу входять особисті речі Героя, які люб’язно передали родичі Тараса Сенюка.

Створення таких експозицій відіграє значну виховну роль — на Героїв сучасності рівняються, переймають цінний досвід та увіковічують їх подвиги.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Теплый пол
Поиск:
Новости
24/05/2023
Посла Японии в Пекине вызвал «на ковер» заместитель министра иностранных дел Китая Сунь Вэйдун для выражения недовольства «ажиотажем вокруг проблем, связанных с Китаем»...
24/05/2023
Прогноз погоды в Одессе 26—31 мая
24/05/2023
Там же, во Львове, борцы греко-римского стиля оспаривали награды Кубка Украины...
24/05/2023
В Мукачево состоялся чемпионат Украины среди юношей 2008–2009 годов рождения...
24/05/2023
Очередной этап детской «Лиги Миронюка» проходил в столице и носил название «Киевская весна»...
Все новостиАрхив номеров
май 2023:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2023 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.024