За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

«Чекали відкриття, щоб знову почути дитячий гомін та сміх»

№27—28 (11371—11372) // 04 апреля 2024 г.
«Чекали відкриття, щоб знову почути дитячий гомін та сміх»

Директорка Авангардівського закладу дошкільної освіти «Мадагаскар» Марина Гудей не приховує хвилювання. Авжеж, нарешті це відбулося! В стінах дитячого садочку «Мадагаскар», що знаходиться у житловому масиві «Сьоме небо», знову лунають дитячий гомін та сміх.

Непроста доля випала «Мадагаскару». Побудований дитячий садок був у вересні 2020 року, після отримання всіх необхідних документів відкрив двері 12 квітня 2021 року. До початку повномасштабної війни залишалося десять місяців… Після 24 лютого 2022 року прийшлося тимчасово зачинятися, бо у «Мадагаскарі» не було сховища. Правда, адміністрація закладу дошкільної освіти залишилася на робочих місцях, адже садочок треба було підтримувати у належному стані.

А споруду цивільного захисту довелося будувати. Причому керівництво громади на чолі с Сергієм Хрустовським відразу вирішило, що об’єкт буде подвійного призначення. Адже війна скінчиться. Скінчиться перемогою України — в цьому немає сумнівів. І захисна споруда повинна бути у нагоді в мирний час, як додатковий об’єкт закладу дошкільної освіти, де можна проводити заняття гуртків, творчих секцій, іншу позашкільну роботу.

Два тижні тому, 22 березня, будівництво споруди цивільного захисту на 150 дітей по індивідуальному проєкту та отримання всіх потрібних дозволів для експлуатації об’єкта було завершено. «Мадагаскар» відновив роботу. Вже почалося зарахування дітей у групи.

— Це наш другий день народження, — зізнається Марина Гудей. — Ви не уявляєте, як ми чекали цього, як приємно і хвилююче знову почути дитячий сміх та гомін.

Щоб переконатися в тому, що споруда цивільного захисту при «Мадагаскарі» дійсно є унікальною, зовсім не треба мати технічну освіту. Як то кажуть, прийдіть та подивіться самі, і все відразу стане зрозуміло.

По-перше, вражає зовнішній вигляд. Відразу не здогадаєшся, що це — сховище. Перша думка — спортивний об’єкт, тим більш, що поряд із захисною спорудою розташований спортмайданчик. Стіни сховища розмальовані у веселі кольори казкового острову Мадагаскар, а зелене покриття на даху так і тягне пробігти по ньому босоніж.

Але коли відчиняються двері сховища і ти потрапляєш у приміщення захисної споруди, то враження таке, що опинився у казці. Сподіваюся, що фотографії, які ми зробили під час відвідування сховища, зможуть підтвердити наші враження.

Передусім, у всьому витримана стилістика казкового Мадагаскару — в малюнках на стінах, в меблях, в оформленні місць, де знаходяться діти під час тривоги — у кожної групи свій окремий «острів». Навіть звичайні колони перетворилися на пальми! Правда, один фрагмент стіни залишився без малюнків.

— Чому? — поцікавилися ми.

— Залишили спеціально, — говорить Марина Гудей. — Купимо відеопроектор і стіну будемо використовувати як екран.

Тому не дивно, що діти, яким вже довелося побувати у сховищі під час тривоги, не хочуть звідси виходити, зізнається директорка «Мадагаскару», так їм сподобалося тут гратися та навчатися.

По-друге, у споруді цивільного захисту витримані всі вимоги будівельних норм для таких об’єктів. У сховищі є пандус для дітей з особливими потребами, і враховані також потреби тих, хто погано бачить. Підготовлений запас питної води, та є окреме приміщення для зберігання харчових продуктів. Спеціальний майданчик, де дітки перевзуваються у змінне взуття. Туалети — для дітей і для дорослих. Генератор, який забезпечує автономне освітлення, та окрема система вентиляції, яка використовується і для опалення. Система пожежогасіння і протипожежна сигналізація. Нарешті, в сховищі працює вай-фай, і є обладнання для посилення телефонного зв’язку. Як пояснює Марина Гудей, адміністрація закладу після того, як діти спустилися до сховища, повинна їх батькам повідомити, що всі в безпеці.

— А до речі, — спитали ми директорку «Мадагаскару», — батьки бачили сховище?

— Звичайно, всі були у захваті! У споруді цивільного захисту дітям повинно бути безпечно і цікаво, — підбиває підсумки нашої екскурсії по сховищу Марина Гудей.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/04/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов публічно звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Асоціації міст України, Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України з проханням внести зміни в законодавчі акти, які регулюють ввезення гуманітарної допомоги в Україну та її використання на період дії воєнного стану...
10/04/2024
Продление режима свободной торговли с Украиной до июня 2025 года поддержали Совет ЕС, Еврокомиссия и Европарламент...
10/04/2024
Відбулось звітне засідання наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Одеської області», під час якої підбито підсумки минулого року та визначені перспективи на 2024 рік...
10/04/2024
Про інноваційні форми розвитку сільських територій України та їх підтримку, перспективу створення агрокластеру на території Біляївської громади та про вирощування ягідників говорили під час робочої зустрічі, яка відбулась у місті Біляївка...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.026